X
تبلیغات
زولا
مددکاری اجتماعی
 
 
تاریخ :  سه‌شنبه 13 اسفند‌ماه سال 1392
نویسنده :  مرتضی دانائی‌فر

با نزدیک شدن به پایان سال جاری، باز هم بازار خرید و فروش مواد محترقه در کشور گرم می‌شود و روزی نیست که مسئولان مربوطه، خبر از کشف و ضبط هزاران عدد از مواد محترقه غیرمجاز و خطرناک را اعلام نکنند. هرچند مسئولیت خانواده‌ها در آشنایی فرزندان با خطرات این مواد محترقه کم نیست اما دولت نیز تلاش کرده این اقلام را به صورت استاندارد در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.


به گزارش صبحانه‌، بر اساس مسئولیت قانونی قوه مجریه که به استناد آیین‌نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز تعیین شده، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است مصادیق مواد محترقه موضوع این قانون را تهیه و منتشر کند که بر این اساس، سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور ابلاغیه‌ای، این کار را انجام داده است.

بر اساس این ابلاغیه وزیر دفاع، فهرست مواد محترقه بی‌خطر و سازندگان آن به صورت مصداقی ذکر شده است. نکته مهم در این فهرست، مشخص کردن 18 نوع مواد محترقه برای استفاده افراد آموزش‌دیده و 44 نوع برای مردم عادی است که این تفکیک، کمک خواهد کرد خانواده‌ها دقت بیشتری در خرید خود داشته باشند.

همچنین بر اساس این ابلاغیه، مشخص می‌شود که تنها سه شرکت مهم ایرانی توانایی تولید مواد محترقه را دارند که با توجه به بازار بزرگ آن، به نظر می‌رسد پاسخگوی نیازهای مربوطه نباشد. همچنین در این فهرست، خبری از تایید اقلام وارداتی نیست که شاید این وظیفه به سازمانی دیگر واگذار شده و یا هیچ اقلام خارجی مورد تایید وزارت دفاع قرار نگرفته است.

 

ارسال به کلوب


تعداد بازدید ها: 246927